جستجو
پرچم
En
رزرو آنلاین پروازهای داخلی و خارجی
.
  • قزاقستان قزاقستان

قزاقستان

هتل ها

قزاقستان


نام: قزاقستان
موقعیت: آسیای میانه
پایتخت: آستانه
جمعیت: 17 میلیون نفر
زبان‌های رسمی: قزاقی و روسی
واحد پول: تِنگه
قزاقستان یک کشور منحصر به فرد به دلیل موقعیت جغرافیایی، تاریخچه و مساحت در دنیا می باشد. قزاقستان بزرگترین کشور دنیاست که در خشکی محصور گردیده است. و نهمین کشور بزرگ جهان می باشد که در مرکز اورآسیا قرار گرفته است. این موقعیت جغرافیایی باعث به وجود آمدن آب و هوایی خاص و طبیعتی ویژه در این کشور شده است که زیباترین نمونه ها از چشم اندازهایی از طبیعت هر دو قاره اروپا و آسیا را به وجود آورده است. شهرهای بزرگ قزاقستان آلماتی، آستانه و قراغندی هستند. تاریخ پیچیده قزاق ها و تعامل تدریجی مردمانی با شیوه ی زندگی عشایری با یکجانشینان شهر های باستانی جنوب قزاقستان، فرهنگی منحصر به فرد و مختص به خود قزاقستان را به وجود آورده است. این کشور در قرن هجدهم میلادی در جنگ با روسیه مغلوب و از سال 1936 جزئی از اتحاد جماهیر شوروی گردید. بعدها ملی‌گرایان روس در روسیه و قزاقستان خواستار الحاق مجدد شمال قزاقستان به روسیه شدند. سرانجام این کشور در سال 1991 استقلال یافت. قراقستان نسبت به سایر کشورهای منطقه آسیای مرکزی دارای اقتصادی غنی است. که این امر به دلیل وجود منابع وسیع طبیعی در این کشور است. قزاقستان کشوری چندقومیتی است که قزاق‌ها حدود 65 درصد ساکنان آن را تشکیل می‌دهند. مابقی مردم این کشور روس، ازبک، اوکراینی، اویغور و غیره هستند. همه ی این ویژگی ها باعث ایجاد موقعیتی جهت پیشرفت در جنبه های مختلف و متنوع در صنعت گردشگری این کشور شده است که شامل ایجاد فرهنگ گردشگری منحصر به فرد، فعالیت هایی بر پایه طبیعیت شامل اکو توریسم، دیدن پرنده ها و غیره شده است. همچنین در پارک های طبیعی مناطق حفاظت شده فعالیت هایی از جمله اسکی و کوهنوردی در مناطق کوهستانی، ورزش های آبی، حمام آفتاب و شنا در دریاچه ها و رودخانه های قزاقستان و بسیاری چیز های دیگر را می توان تجربه کرد.
گردشگری مبتنی بر طبیعت
تنوع و گوناگونی در مناطق طبیعی در تعاملی رضایت بخش با پوشش گیاهی و جانوری غنی قزاقستان قرار دارد. این کشور زیستگاهی برای حدود 122 نوع پستاندار،500 گونه پرنده،107 گونه ماهی و بیش از 6 هزار گونه ی گیاهی می باشد. به منظور حفظ چنین دنیای غنی از گیاهان و حیات وحش شبکه ای از پارک های طبیعی و ذخایر طبیعی تاسیس شده است. به تازگی توریست ها می توانند از  این مناطق حفاظت شده هم بازدید نمایند.
مناطق حفاظت شده
از معروف ترین مناطق حفاظت شده محبوب در میان گردشگران می توان مکان های زیر را نام برد:
آکسو ژاباگلی:این منطقه حفاظت شده زیستگاه پلنگ برفی و دیگر حیوانات نادر و نایاب است که به پادشاهی لاله ها معروف می باشد.
منطقه حفاظت شده کورگالژین: این منطقه به خاطر فلامینگوهای صورتی و دیگر گونه های نادر حیات وحش شهرت داشته و در میان علاقه مندان به پرندگان بسیار محبوب است.
پارک طبیعی کاتون کاراگای: زیستگاه مارال ها (گوزن های قرمز) است. از شاخ های این نوع گوزن در تهیه یک داروی کمیاب استفاده می شود.
ورزش های زمستانی
طیف وسیعی از کوه ها به ارتفاعات مختلف مانند تین شان، آلتای، اولیتااو، کازیگورت و غیره در قراقستان وجود دارند. کوه های تین شان بلندترین آن ها می باشندکه ارتفاع قله آن حدود 7000  هزار متر است و شهر آلماتی بزرگ ترین شهر قزاقستان در دامنه ی آن واقع شده است. از این رو دسترسی های آسان از شهر آلماتی  به مناظر ناب این کوهستان برای گردشگران علاقمند به کوهنوردی و ورزش های زمستانی وجود دارد. از جاذبه های این ناحیه می توان یخچال پوگرپتسکی، قله ی آردژونیکیدز و بسیاری دیگر را نام برد. بعلاوه، کوه های مرتفع قزاقستان مکان بسیار ایده آلی برای ورزش های زمستانی است. به همین دلیل تعجبی ندارد که این کشور در سال 2011 میزبان بازی های آسیایی بود. یکی از اولویت های این کشور تبلیغات در زمینه برگزاری ورزش های زمستانی در این کشور است.
مجموعه ورزشی مدئو
همچنین در این کشور مجموعه ورزشی بی نظیر به نام مدئو وجود دارد که دارای پیست پاتیناژی است که در میان گردشگران بسیار محبوب است. این مجموعه در سال 1950 میلادی ساخته و در ارتفاع 1691 متری از سطح دریا واقع شده است که از این لحاظ مرتفع ترین پیست جهان است. وجود سیستم سرمایشی مناسب در این مجموعه سبب حفظ پوشش یخی در بیش از 8 ماه از سال می گردد. آب و هوایی معتدل، میزان تشعشع خورشیدی مناسب، فشار اتمسفر پایین، عدم وزش باد این مجموعه ورزشی را به مکانی ایده آل تبدیل نموده است، به گونه ای که بیش از 120 رکورد جهانی در این مجموعه ورزشی اتفاق افتاده است.
فرهنگ و نژاد
یکی از دلایل سفر گردشگران به این کشور فرهنگ منحصر به فرد قزاقستان است. تقریباً در هر گوشه ای از این کشور، گردشگران به زندگی واقعی مردم قزاق، سنت های آنها، آداب و رسوم، فرهنگ و هنر و بسیاری ازچیزهای دیگر علاقه مند می شوند و علایق خود را در میان این فرهنگ می یابند. مجموعه ی موزه های قزاقستان، اقوام مختلف، زندگی سنتی مردم قزاق و هم چنین اماکن تاریخی در قرون وسطی را به تصویر می کشند. برای آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ و زندگی روستایی قزاق ها در تعامل با مردم محلی دهکده ی شبانبای بی که در کوه های کیزیلارای در مرکز قزاقستان واقع شده است ممکن است به گردشگران پیشنهاد شود سبک زندگی سنتی  قزاق ها را تجربه کنند و یا غذاهای محلی را امتحان کنند.
موزه ژامبیل ژابایو
مجموعه موزه ی ژامبیل ژابایو در آلماتی شامل یک خانه- باغ و یک مقبره می باشد، محلی که این شاعر در قرن 19 – 20 می زیسته است. این مکان نه تنها زندگی ژامبیل ژابایو را به تصویر می کشد، بلکه کل دوران او به تصویر می کشد.. جنوب قزاقستان به شهر های باستانی اش مشهور است که در مسیر جاده ی بزرگ ابریشم با یاد بود ها و دیگر بناهای آن واقع گردیدند.
  

شهرها :

تورهای اجرا شده تورهای در حال اجرا
وبگذر
اطلاعات تماس
تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، شماره 1166، ساختمان دلتابان

دفتر مرکزی:
دفتر تورهای روسیه:
دفتر تور امارات (ویژه همکاران):
دفتر کشور امارات:
نمابر:

426 222 22 - 021
202 902 22 - 021
933 920 22 - 021
123 555 142 - 97+
083 226 22 - 021

Instagram : Deltaban.ir  Telegram : DeltabanAgency
عضویت در سایت جهت اطلاع رسانی تورها
دلتابان
خبرنامه
 
چت آنلاین
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی دلتابان می باشد.
Follow
Show